Академик Бултекс 99 не допусна изненада срещу Академик София (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 11/01/2019 20:12
Академик Бултекс 99 не допусна изненада срещу Академик София (ВИДЕО) basketball.bg

Академик Бултекс 99 навъртя втора поредна победа в НБЛ, този път срещу тима на Академик София с 85-72 в среща от 14-ия кръг. В зала „Колодрума“ селекцията на Асен Николов изигра чудесна първа част и до финалната сирена не допусна обрат. Пловдивчани вече са с баланс от 6 успеха и 6 поражения, а четата на Георги Давидов има на сметката си 3 победи и 10 загуби. На 19 януари Академик ще гостува на Левски Лукойл, докато съставът от Правец бъде гост на Рилски спортист.

Пловдивчани взеха солидна преднина още в началото на срещата с помощта на Младен Виткович, Дейшон Найт и Александър Груев. От другата страна в лагера на гостите цареше пълен хаос, което позволи на техните съперници да се оттеглят с 15 точки напред след 10 минути игра.

Домакините продължиха да трупат комфортен аванс и през цялата втора четвърт. Последва събуждане в редиците на „студентите“ чрез Николай Грозев, но на голямата почивка пловдивският тим водеше с 42-29.

Пловдивчани бяха пълни господари на паркета и при подновяването на играта. Избранниците на Николов не позволиха никакви изненади и запазиха двуцифрената си преднина в края на третия период.

В началото на заключителната десетка гостите показаха съвсем различно лице след отлично включване на Андрей Иванов, Красимир Димитров и Николай Николов, които съкратиха пасива на отбора си до 6 точки. В този момент домакините реагираха светкавично с точни стрелби на Васил Бачев, Питър Олисемека и Найт, за да сложат точка на спора.

Дейшон Найт записа 19 точки за победителите, Питър Олисемека оформи дежурния си дабъл-дабъл от 18 и 17 борби. Васил Бачев реализира 15 пункта, по 12 нанизаха Александър Груев и Младен Виткович, който остави срещу името си 9 овладени топки и 5 асистенции.

От другата страна Николай Грозев отговори с 28 точки и 4 коша зад дъгата. Николай Николов добави 12, с 11 приключи Костадин Лазаров.