Ник Калатес смълча Москва (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 15/03/2019 21:07
Ник Калатес смълча Москва (ВИДЕО) euroleague.net

Панатинайкос запази шансове за участие в плейофите на Евролигата. Селекцията на Рик Питино излъга тима на ЦСКА Москва със 78-77 в среша от 26-ия кръг, изиграна в „Мегаспорт Арена“. В герой за победителите се превърна Ник Калатес, който отбеляза решителна тройка във финалните акорди на мача. „Зелените“ вече заемат деветото място с баланс от 13 успеха и 13 поражения, а руснаците са втори във временното класиране с актив от 20 победи и 6 загуби. На 19 март четата на Димитрис Итудис ще гостува на Анадолу Ефес, ден по-късно гърците ще приемат Саски Баскония.

В залата замириса на дерби още в самото начало на срещата, като нито един от двата тима не успя да вземе надмощие. В заключителните секунди на частта обаче точни стрелби на Серхио Родригес, Кори Хигинс и Уил Клайбърн изведоха московчани с 2 точки напред.

Надлъгването продължи и в следващата част, а руснаците поддържаха крехка преднина с помощта на Родригес и Хигинс. От другата страна Дешон Томас, Джеймс Джист и Йоргос Папаянис поддържаха интригата за гърците, но техните съперници поведоха при 41-35 на голямата почивка.

Домакините продължиха да бъдат в позицията на лидери при подновяването на играта и преднината им придоби двуцифрени измерения. В този момент гостите се събудиха чрез Кийт Лангфорд и Лукас Лекавичус, които редуцираха пасива на тима си до точка след 30 минути.

Смяната на водачеството бе на дневен ред в заключителната четвърт, но Родригес, Хигинс и Клайбън се развихриха, извеждайки московчани със 7 пункта при по-малко от 2 минути до края. В този момент Томас пое диригентската палка и гърците докараха нещата до равенство. Последваха два точни наказателни удара на Хигинс, а след това Джист и Клайбърн трепнаха по един път от фаула. Така се стигна до последните 3 секунди, когато Ник Калатес отбеляза страхотна тройка с табло и прати радостта в лагера на „детелините“.

Дешон Томас ( 6 борби) поведе колоната на реализаторите за „зелените“ с 12 точки, по 11 добавиха Джеймс Джист и Ник Калатес ( 9 асистенции), с 10 и 6 овладени топки приключи Янис Папапетру.

Серхио Родригес бе над всички за домакините с 23 точки и 5 коша зад дъгата, 14 реализира Кори Хигинс.