Цървена звезда срази Фенербахче (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 10/10/2019 22:14
Цървена звезда срази Фенербахче (ВИДЕО) euroleague.net

Цървена звезда триумфира за първи път през новия сезон в Евролигата. Селекцията на Милан Томич надви Фенербахче с 68-56 в мач от втория кръг, изигран „Щарк Арена“. Сърбите бяха в ролята на лидери през повечето време от мача и до края удържаха победата. Тимът от Белград имат на сметката си и една загуба, а играчите на Желко Обрадович все още не знаят какво е успех след два кръга. На 17 октомври „звездашите“ ще гостуват на Макаби Тел Авив, докато „фенерите“ ще домакинстват на Саски Баскония.

Дебютните минути преминаха при поделено надмощие. В заключителните секунди на частта обаче кош отвъд дъгата на Нандо де Коло осигури на гостите точка аванс.

Ниската резултатност се запази през втория период. След това историята от края на първата четвърт се повтори и във финалните акорди на третата, когато точни стрелби на Лоренцо Браун, Джеймс Джист и Дерик Браун позволиха на сърбите да поведат с 35-30.

Ситуацията на паркета остана идентична и при подновяването на играта, въпреки че домакините нямаха никакво намерение да отстъпят лидерството. Постепенно Боби Диксън напомни за себе си и даде надежди на турците, но „звездашите“ успяха да се изстрелят с 8 точки след 30 минути игра.

Никаква промяна не последва и в началото на последната десетка. „Фенерите“ надигнаха глава и свалиха изоставането си само до 2 пункта чрез Ян Весели и Диксън. Сърбите отговориха подобаващо и извършиха чудесна серия от 15-5, дело на Ефстратиос Перпероглу, Мухамед Фае, Джист и Браун, за да вземат двуцифрен актив и да сложат окончателно точка на спора.

Лоренцо Браун се отличи за победителите с 13 точки и 6 асистенции. Ефстратиос Перпероглу и Джеймс Джист блеснаха с по 11, като вторият остави на сметката си и 8 борби.

Нандо де Коло стана най-резултатен за „фенерите“ с 19 точки, Боби Диксън го последва с 13.