Американец спаси кожата на Реал срещу Макаби (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 11/10/2019 00:10
Американец спаси кожата на Реал срещу Макаби (ВИДЕО) euroleague.net

Реал Мадрид регистрира втори пореден успех в Евролигата. Баскетболистите на Пабло Ласо оцеляха срещу Макаби Тел Авив с 86-85 в среща от втория кръг. В „Паласио де Депортес“ големият герой за победителите се оказа Джейси Керъл, който вкара победната тройка. По този начин мадридчани все още не знаят какво е загуба в турнира на богатите, а играчите на Янис Сферопулос имат актив от две поражения. На 17 октомври Реал ще бъде гост на Жалгирис, докато „делфините“ ще приемат Цървена звезда.

Дебютната четвърт премина под знака на равенството, а това даде предпоставки за дерби. Така светлинното табло светеше при 22-22 след 10 минути игра.

Ситуацията на паркета се запази идентична и в началото на втората десетка. Впоследствие домакините развалиха статуквото чрез Габриел Дек, Серхио Люл, Джейси Керъл и Джордан Мики, за да се оттеглят в съблекалнята с 4 точки актив.

При подновяването на играта гостите включиха на друга скорост и обърнаха развоя на събитията в своя полза със солови акции на Нейт Уолтърс, Джон Дибартоломео и Тарик Блек. Испанците не оставиха нещата така и отговориха с помощта на Факундо Кампацо и Антъни Рандълф, но силни изяви на Джейк Коен докараха нещата до равенство в края на третата част.

Драматичните моменти не отстъпиха и през заключителната четвърт. Размяната на кошове бе на дневен ред до последно, но при по-малко от минута два наказателни удара на Скоти Уилбекин изведоха „делфините“ с 2 точки напред. В ответната атака Мики не сгреши от наказателната линия и възстанови равенството. Последва успешен пробив на Уилбекин, а Керъл реализира тройка и даде на „белите“ точка аванс при 2 секунди до финалната сирена. След това Куинси Ейси получи шанс да донесе победата на гостите, но стрелбата му бе изключително неточна и това бе всички.

Джордан Мики се представи на висота за испанците с дабъл-дабъл от 16 точки и 11 борби, Джейси Керъл се отчете с 14, включително и 4 успешни шута зад арката. Антъни Рандълф се прибра в съблекалнята с 11 пункта, Факундо Кампацо реализира 10.

За израелците Скоти Уилбекин финишира с 22 точки и 4 коша отвъд дъгата. Джон Дибартоломео и Илайджа Браянт имат приключиха с по 15.