Георги Боянов с нов чудесен мач в Исландия

Източник: Веселин Михайлов 11/10/2019 00:42
Георги Боянов с нов чудесен мач в Исландия basketball.bg

Георги Боянов и ИР Рейкявик инкасираха втора поредна загуба в шампионата на Исландия. Българинът и неговите съотборници допуснаха поражение при гостуването си на Стярнан със 74-103 в среща от втория кръг. На 18 октомври Боянов и компания ще бъдат домакини на Валур Рейкявик.

Домакините взеха двуцифрена преднина още в първата четвърт, а на полувремето водеха с 57-44. След паузата гостите направиха всичко по силите си да скъсят изоставането си, но техните съперници не позволиха изненади и това бе всичко.

Боянов започна в стартовата петица и отново бе над всички сред своите съотборници. Крилото остана на крачка от дабъл-дабъл, отчитайки се с 20 точки, 9 борби, 1 асистенция и 1 чадър за 31 минути престой на паркета. При стрелбата си бившият баскетболист на Черно море Тича бе 6/10 от средно разстояние, 2/6 от тройката и 2/3 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Колин Прайор реализира 18 точки.

Кайл Джонсън наниза 21 точки, от които 5 тройки. Джамар Ако регистрира 20 и 11 борби.